Półkolonie – Ferie z Piłką Nożną w Hrubieszowie

W dniach 22 – 24 lutego 2022 roku w Hrubieszowie odbyły się półkolonie – ferie z piłką nożną. Organizatorami zajęć i spotkań z ciekawymi ludźmi są: Akademia Piłkarska Jelonek Hrubieszów, Miejski Klub Sportowy „Unia” Hrubieszów oraz Hrubieszowski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

W zajęciach wzięły udział dzieci z roczników: 2012, 2013, 2014. Spotkania te miały dużą frekwencję. Większość uczestników zadeklarowała chęć udziału w zajęciach zaplanowanych na wszystkie trzy dni. Każdego dnia zajęcia odbywały się od godz. 9:00 do 16:00. Organizatorzy zadbali także o ciepłe, pełnowartościowe posiłki dla dzieci.

Początkowo Zajęcia miały się odbywać na Hali Hosir, nie było to jednak możliwe. Półkolonie stanęły pod znakiem zapytania. Jednak dzięki determinacji Trenera – pana Kamila Bienia, udało się znaleźć odpowiednie do tego typu aktywności miejsce. Zajęcia ostatecznie odbyły się na hali SP2. Spotkania były zróżnicowane pod względem aktywności i tematyki.

W czasie półkolonii z dziećmi spotkali się bardzo ciekawi ludzie i przeprowadzili z nimi pogadanki.

Pierwszego dnia gościem półkolonii była pani psycholog Aneta Dyl-Tarnawska, rozmawiała z dziećmi o komunikacji interpersonalnej i tolerancji względem różnego poziomu zdolności. Poruszyła także temat „hejtu”. Kolejnymi gośćmi byli przedstawiciele organizacji Caritas, których zadaniem było zapoznanie dzieci z głównymi zasadami funkcjonowania tej organizacji.

Drugiego dnia część aktywności odbywała się na świeżym powietrzu. O 9:00 wszyscy zebrali się na Deptaku Miejskim i wspólnie korzystali z zimowej atrakcji Hrubieszowa – z lodowiska. Po zejściu z lodowiska dzieci pod czujnym okiem trenerów przemaszerowały do hali SP2. Pozostałe zajęcia odbywały się na hali, między innymi: treningi ogólnorozwojowe, gry i zabawy, rozgrywki.
Tego dnia dzieci odwiedziła Młodzieżowa Mistrzyni Polski i Młodzieżowa vice Mistrzyni Europy w karate – Matylda Bień. Opowiadała dzieciom o tym, jak zaczęła się jej kariera w sporcie, a także jak łączyć pasję ze szkolnymi obowiązkami. Tego dnia zawitali także piłkarze MKS „Unia” Hrubieszów.

Trzeciego dnia gościem spotkania był pan policjant, który dość obszernie rozmawiał z dziećmi o różnych zagrożeniach, które dzieci mogą napotkać w szkole i w internecie.
Na zakończenie trzydniowych półkolonii odbył się turniej rodzice kontra dzieci. Trener Kamil Bień zaangażował do wspólnej aktywności nie tylko dzieci, ale i rodziców!

To był intensywny i bardzo pozytywny czas. Dzieci wracały zmęczone i szczęśliwe. Po spotkaniach były zakwasy, także wycisk też był! Spotkania łączyły kilka grup wiekowych, dzięki czemu dzieci miały możliwość nawiązania nowych znajomości i sprawdzenia swoich umiejętności w różnych konfiguracjach. Jako rodzice jednego z uczestników półkolonii dziękujemy Trenerowi, panu Kamilowi za tę wspaniałą inicjatywę i determinację. Jesteśmy wdzięczni za uwagę i czas, jaki poświęca Pan naszym dzieciom.

Zaangażowana działalność Pana Kamila daje dzieciom nowe możliwości i co najważniejsze zdrowy ruch! Hrubieszów jest dzięki Panu rekreacyjnie bogatszy! A nasze dzieci szczęśliwe 🙂